Belka
Piątek, 27 Listopada 2020   imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Toruń: Walka z komarami trwa

Toruń: Walka z komarami trwa

Data dodania: 2020-07-23
Od wtorku, 21 lipca w Toruniu ponowione będą opryski na komary i meszki. Tego lata owady są szczególnie mocno uciążliwe dla mieszkańców i turystów. więcej »
 
Toruń: Toruński Bon Turystyczny

Toruń: Toruński Bon Turystyczny

Data dodania: 2020-05-08
Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu i Urząd Miasta Torunia zachęcają do udziału w akcji „Toruński Bon Turystyczny – kup teraz, wykorzystaj później!”. Akcja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia. więcej »
 
Toruń: Możesz pomóc szyć maseczki

Toruń: Możesz pomóc szyć maseczki

Data dodania: 2020-04-07
Urząd Miasta Torunia poszukuje osób, które chciałyby szyć maseczki ochronne potrzebne w walce z koronawirusem. więcej »
 
Toruń: Nie ma koronawirusa w urzędzie

Toruń: Nie ma koronawirusa w urzędzie

Data dodania: 2020-03-24
U jednego z pracowników Urzędu Miasta Torunia podejrzewano zarażenie koronawirusem. U pracownika przeprowadzono testy, które nie wykryły we krwi wirusa COVID-19. więcej »
 
6 zasad odpowiedzialnego podróżowania

6 zasad odpowiedzialnego podróżowania

Data dodania: 2020-02-21
W codziennym życiu staramy się dokonywać świadomych i przemyślanych wyborów. Zwracamy uwagę na to, skąd pochodzą ubrania czy jedzenie. Te same zasady warto zastosować podczas planowania urlopu – podróżując odpowiedzialnie! więcej »
 
Toruń: Udany rok na UMK

Toruń: Udany rok na UMK

Data dodania: 2020-01-09
Uzyskanie tytułu uczelni badawczej, rozpoczęcie budowy dwóch dużych inwestycji i dobry wynik finansowy – tak miniony rok 2019 wspominać będą władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Noworoczne spotkanie było okazją do podsumowań. więcej »
 
Toruń: Konferencja stratosferyczna

Toruń: Konferencja stratosferyczna

Data dodania: 2019-10-18
19 października 2019 roku Toruń po raz czwarty zostanie stratosferyczną stolicą Polski. W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się konferencja "Near Space". więcej »
 
Toruń: „Polska Marka Turystyczna”

Toruń: „Polska Marka Turystyczna”

Data dodania: 2019-09-20
Toruń znalazł się wśród pięciu laureatów tytułu „Polska Marka Turystyczna”, przyznawanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. więcej »
 
Toruń: Historyczny piknik w Forcie IV

Toruń: Historyczny piknik w Forcie IV

Data dodania: 2019-09-11
7 września 2019 r. w Forcie IV przy ul. Chrobrego odbędzie się rodzinny piknik historyczno-wojskowy z okazji 95. rocznicy powstania 4 Pułku Lotniczego w Toruniu. więcej »
 
Toruń: Wielkie śniadanie nad Wisłą

Toruń: Wielkie śniadanie nad Wisłą

Data dodania: 2019-09-02
W sobotę 7 września 2019 r. na terenach rekreacyjnych w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu odbędzie się „Wielkie Śniadanie nad Wisłą”. Na część atrakcji obowiązują wcześniejsze zapisy. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 5097
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
toruński

Powiat toruński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, z siedzibą w Toruniu. Stolica powiatu nie wchodzi w jego skład. Toruń jest bowiem miastem na prawach powiatu. W skład powiatu utworzonego w 1999 roku wchodzą gminy: Chełmża (gmina miejska) Chełmża (gmina wiejska), Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka.

Powiat kusi turystów dużą liczbą zabytków m.in. gotycki kościół z XIV w. w Czernikowie, ruiny krzyżackiego zamku, dworki, pałace i kaplice. Do czynnego wypoczynku zachęcają liczne jeziora i lasy. Wędkowanie, grzybobranie, spacery i rowerowe eskapady to tylko niektóre z propozycji. Podziwiać można też lokalne grupy artystów ludowych, dbających o przetrwanie tradycji i regionalnej kultury.

Na ziemie powiatu toruńskiego dojedziemy autostradą A1, drogą krajową 15, 80 i 91, licznymi drogami wojewódzkimi m.in. 551, 552, 250, 572, 646 oraz transportem kolejowym.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola