Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Województwo na tle Polski w listopadzie 2018 roku

Data publikacji: 2019-01-02, Data modyfikacji: 2019-01-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Według stanu w końcu listopada 2018 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 71 007 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 5. miejsce w kraju. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie wzrosła o 2,2%, a w stosunku do listopada 2017 roku wystąpił spadek o 11,3% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca  liczba bezrobotnych wzrosła o 1,4%, a w porównaniu z listopadem 2017 roku wystąpił spadek o 11,0%). Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w listopadzie wyniosła 8,6%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju (za woj. warmińsko-mazurskim). W odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła o 0,1 pkt. proc., a w stosunku do listopada  2017  roku  wystąpił  spadek  o  1,2 pkt. proc.  (w kraju stopa nie uległa zmianie, a  w  stosunku  do  listopada  2017 roku zmniejszyła się o 0,8 pkt. proc. i wyniosła 5,7%). W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.

Pełna treść wiadomości na: wup.torun.pl/?p=50566
wup.torun.pl, Źródło artykułu: wup.torun.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
toruński

Powiat toruński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, z siedzibą w Toruniu. Stolica powiatu nie wchodzi w jego skład. Toruń jest bowiem miastem na prawach powiatu. W skład powiatu utworzonego w 1999 roku wchodzą gminy: Chełmża (gmina miejska) Chełmża (gmina wiejska), Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka.

Powiat kusi turystów dużą liczbą zabytków m.in. gotycki kościół z XIV w. w Czernikowie, ruiny krzyżackiego zamku, dworki, pałace i kaplice. Do czynnego wypoczynku zachęcają liczne jeziora i lasy. Wędkowanie, grzybobranie, spacery i rowerowe eskapady to tylko niektóre z propozycji. Podziwiać można też lokalne grupy artystów ludowych, dbających o przetrwanie tradycji i regionalnej kultury.

Na ziemie powiatu toruńskiego dojedziemy autostradą A1, drogą krajową 15, 80 i 91, licznymi drogami wojewódzkimi m.in. 551, 552, 250, 572, 646 oraz transportem kolejowym.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola