Belka
Piątek, 27 Listopada 2020   imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Toruń: Nie ma koronawirusa w urzędzie

Data publikacji: 2020-03-24, Data modyfikacji: 2020-03-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Toruń: Nie ma koronawirusa w urzędzie

U jednego z pracowników Urzędu Miasta Torunia podejrzewano zarażenie koronawirusem. U pracownika przeprowadzono testy, które nie wykryły we krwi wirusa COVID-19.

 

W związku z możliwym niebezpieczeństwem pracownicy dwóch wydziałów i jednego zespołu mieszczącego się przy Wałach gen. Sikorskiego 12 zostali skierowani do pracy zdalnej. U jednego z nich przeprowadzono testy na obecność koronawirusa. Okazało się, że mężczyzna nie jest zarażony.

- Mamy świadomość, że przestrzeganie zasad i rygorów służby temu, żebyśmy uniknęli zarażenia wirusem. Dotarła do nas informacja o negatywnym wyniku badania przeprowadzonego u osoby zatrudnionej w urzędzie miasta. Z przyczyn profilaktycznych ten pracownik pozostanie w domu – jego stan zdrowia nie pozwala mu na powrót do pracy. Pozostałe osoby pracujące w tym samym budynku od poniedziałku będą mogły wrócić do pracy stacjonarnej. Pomieszczenia, w których pracują zostały zdezynfekowane - informuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

W województwie kujawsko-pomorskim aż cztery laboratoria prowadzą badania na obecność koronawirusa: laboratorium w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszcz, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Instytucie Medycyny Sądowej i w szpitalu w Grudziądzu. Uniwersytet Mikołaja Kopernika przygotowuje możliwość.

Obsługa interesantów odbywa się w urzędzie miasta przede wszystkim poprzez telefon i systemy telefoinformatyczne. Osobiście sprawę, zawsze po uprzednim umówieniu się na wizytę, załatwić można tylko w: Wydziale Komunikacji, Wydziale Spraw Administracyjnych, Urzędzie Stanu Cywilnego, Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności, kasie Wydziału Księgowości i dwóch Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
toruński

Powiat toruński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, z siedzibą w Toruniu. Stolica powiatu nie wchodzi w jego skład. Toruń jest bowiem miastem na prawach powiatu. W skład powiatu utworzonego w 1999 roku wchodzą gminy: Chełmża (gmina miejska) Chełmża (gmina wiejska), Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka.

Powiat kusi turystów dużą liczbą zabytków m.in. gotycki kościół z XIV w. w Czernikowie, ruiny krzyżackiego zamku, dworki, pałace i kaplice. Do czynnego wypoczynku zachęcają liczne jeziora i lasy. Wędkowanie, grzybobranie, spacery i rowerowe eskapady to tylko niektóre z propozycji. Podziwiać można też lokalne grupy artystów ludowych, dbających o przetrwanie tradycji i regionalnej kultury.

Na ziemie powiatu toruńskiego dojedziemy autostradą A1, drogą krajową 15, 80 i 91, licznymi drogami wojewódzkimi m.in. 551, 552, 250, 572, 646 oraz transportem kolejowym.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola