Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przebudowa placu Chrapka. Nowe tory, asfalt i głębokie wykopy [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Remont placu Chrapka i okolic trwa. To nie tylko utrudnienia dla kierowców. Widać też kolejne postępy w pracach. Budowa torowiska, roboty kanalizacyjne, asfaltowanie jezdni - tak obecnie wygląda plac budowy. Dobra pogoda pozwala na intensywne realizowanie robót. Największe siły skupione są na przebudowie torowiska. Obecnie wykonawca układa w tym miejscu nawierzchnię betonową. - W kolejnym etapie będziemy montować i spawać szyny. W ramach zadania na odcinku 420 metrów ułożymy 1600 metrów szyn - wylicza Daniel Kurowski, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska S.A. Równolegle przy ulicy Przy Kaszowniku (na jezdni w stronę ronda Pokoju Toruńskiego) wykonywana jest konstrukcja nowej jezdni wraz z kamiennymi krawężnikami i zatoką autobusową. Z kolei na ulicy Warneńczyka budowany jest kolektor deszczowy, który odwodni przebudowywaną ulicę. Prace te są prowadzone na głębokości od 5 do 9 metrów. Na budowie pracują także elektrycy, którzy układają kable pod przyszłe oświetlenie ulic. W najbliższych dniach wykonawca planuje wprowadzenie kolejnego etapu organizacji ruchu. Do ruchu zostanie udostępniona nowo wybudowana jezdnia ulicy Przy Kaszowniku (od strony stawu). Inwestycja zakończy się w marcu 2019 roku i jest realizowana z unijnym dofinansowaniem.

Pełna treść wiadomości na: torun.naszemiasto.pl/artykul/przebudowa-placu-chrapka-nowe-tory-asfalt-i-glebokie-wykopy,4798223,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
torun.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: torun.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
toruński

Powiat toruński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, z siedzibą w Toruniu. Stolica powiatu nie wchodzi w jego skład. Toruń jest bowiem miastem na prawach powiatu. W skład powiatu utworzonego w 1999 roku wchodzą gminy: Chełmża (gmina miejska) Chełmża (gmina wiejska), Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka.

Powiat kusi turystów dużą liczbą zabytków m.in. gotycki kościół z XIV w. w Czernikowie, ruiny krzyżackiego zamku, dworki, pałace i kaplice. Do czynnego wypoczynku zachęcają liczne jeziora i lasy. Wędkowanie, grzybobranie, spacery i rowerowe eskapady to tylko niektóre z propozycji. Podziwiać można też lokalne grupy artystów ludowych, dbających o przetrwanie tradycji i regionalnej kultury.

Na ziemie powiatu toruńskiego dojedziemy autostradą A1, drogą krajową 15, 80 i 91, licznymi drogami wojewódzkimi m.in. 551, 552, 250, 572, 646 oraz transportem kolejowym.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola