Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Planetarium Mikołaja Kopernika

Data publikacji: 2012-09-24, Data modyfikacji: 2018-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Od wieków miasto Toruń było kojarzone ze słynnym na całym świecie astronomem Mikołajem Kopernikiem. Znakomity astronom Mikołaj Kopernik przyszedł na świat właśnie w Toruniu.  Miasto postanowiło skorzystać na swojej astronomicznej sławie i otworzyło Planetarium w Toruniu. To było właśnie najbardziej idealne miejsce w Polsce do wybudowania tego typu obiektu. Słynne Planetarium zostało wzniesione w 1994 roku.  Oczywiście do dnia dzisiejszego w przeciągu tych wszystkich lat Planetarium w Toruniu znacznie się rozwinęło i udoskonaliło swój program. Dziś prezentacje swoich seansów ma rozwiniętą oraz udoskonaloną do poziomu światowego. Fantastycznymi seansami jakie odbywają się w Planetarium w Toruniu zachwyca się tysiące osób. Odbywają się tu również liczne wycieczki szkolne. Podczas pobytu w planetarium można zobaczyć wspaniałe pokazy multimedialne obrazujące niektóre zjawiska jakie zachodzą w kosmosie. Bardzo dobrej jakości sprzęt jaki posiada planetarium pozwala na przeżycie wspaniałej przygody. Poprzez swoje zmysły można doznać wrażenia jakby naprawdę było się obecnym w kosmosie. Dlatego z całą pewnością warto tu przybyć.  Zapraszamy.

Pełna treść wiadomości na: torunpoleca.pl/?p=1320
torunpoleca.pl, Źródło artykułu: torunpoleca.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
toruński

Powiat toruński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, z siedzibą w Toruniu. Stolica powiatu nie wchodzi w jego skład. Toruń jest bowiem miastem na prawach powiatu. W skład powiatu utworzonego w 1999 roku wchodzą gminy: Chełmża (gmina miejska) Chełmża (gmina wiejska), Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka.

Powiat kusi turystów dużą liczbą zabytków m.in. gotycki kościół z XIV w. w Czernikowie, ruiny krzyżackiego zamku, dworki, pałace i kaplice. Do czynnego wypoczynku zachęcają liczne jeziora i lasy. Wędkowanie, grzybobranie, spacery i rowerowe eskapady to tylko niektóre z propozycji. Podziwiać można też lokalne grupy artystów ludowych, dbających o przetrwanie tradycji i regionalnej kultury.

Na ziemie powiatu toruńskiego dojedziemy autostradą A1, drogą krajową 15, 80 i 91, licznymi drogami wojewódzkimi m.in. 551, 552, 250, 572, 646 oraz transportem kolejowym.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola