Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Neuca dla Zdrowia 2018 [ZDJĘCIA] Walkathon w Toruniu już po raz 7. maszerowali z kijkami - dla zdrowia, oczywiście!

Data publikacji: 2018-09-08, Data modyfikacji: 2018-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Marsz Neuca dla Zdrowia 2018 już za nami. Na starcie 7. edycji walkathonu stanęło przynajmniej 3 tysiące zarejestrowanych uczestników. W tym roku przygotowano dwie trasy - rekreacyjną i profesjonalną. Dystans rekreacyjny liczy 8,7 km, a profesjonalny 10,5 km. Maszerujący trasą „profesjonalną” wyruszyli o godzinie 11.45 z Błoni Nadwiślańskich, poszli w kierunku ul. Rybaki, dalej weszli w park Bydgoski, skąd ulicą ks. J. Popiełuszki wrócili ponownie w Rybaki. Po trzykrotnym okrążeniu pętli dotarli na metę. 15 minut później, w samo południe, wystartowali spacerowicze „rekreacyjni”. Ruszyli z Błoni Nadwiślańskich, następnie skręcili w prawo w ul. ks. J. Popiełuszki, przeszli ulicami: Al. 500-lecia Torunia, A. Tujakowskiego, minęli rondo Z. Herberta, skręcili w ul. J. Słowackiego, później w prawo w ul. J. Matejki, w lewo w ul. K. I. Gałczyńskiego, ponownie w lewo do ul. Balonowej. Przeszli ulicami św. Józefa, K. Olszewskiego, dalej laskiem do ul. Grunwaldzkiej - parkiem do szpitala, gdzie uczestnicy mogli z bliska zobaczyć budowę nowoczesnego kompleksu szpitalnego na Bielanach. Powrót na metę przebiegał tą samą drogą.

Pełna treść wiadomości na: torun.naszemiasto.pl/artykul/neuca-dla-zdrowia-2018-zdjecia-walkathon-w-toruniu-juz-po,4793896,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
torun.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: torun.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
toruński

Powiat toruński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, z siedzibą w Toruniu. Stolica powiatu nie wchodzi w jego skład. Toruń jest bowiem miastem na prawach powiatu. W skład powiatu utworzonego w 1999 roku wchodzą gminy: Chełmża (gmina miejska) Chełmża (gmina wiejska), Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka.

Powiat kusi turystów dużą liczbą zabytków m.in. gotycki kościół z XIV w. w Czernikowie, ruiny krzyżackiego zamku, dworki, pałace i kaplice. Do czynnego wypoczynku zachęcają liczne jeziora i lasy. Wędkowanie, grzybobranie, spacery i rowerowe eskapady to tylko niektóre z propozycji. Podziwiać można też lokalne grupy artystów ludowych, dbających o przetrwanie tradycji i regionalnej kultury.

Na ziemie powiatu toruńskiego dojedziemy autostradą A1, drogą krajową 15, 80 i 91, licznymi drogami wojewódzkimi m.in. 551, 552, 250, 572, 646 oraz transportem kolejowym.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola