Belka
Wtorek, 14 Maja 2024   imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wstępna weryfikacja za nami

Data publikacji: 2018-05-22, Data modyfikacji: 2018-05-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Publikujemy wstępne wyniki weryfikacji wniosków złożonych do budżetu partycypacyjnego Torunia na rok 2019. Sprawdzeniu i weryfikacji zostały poddane 154 projekty - wszystkie złożone przez mieszkańców w marcu br. Zespół weryfikacyjny, którym kieruje Skarbnik Miasta Torunia, badał wnioski pod względem formalnym, zgodności z prawem oraz z miejskimi planami i programami działania. - To były tygodnie intensywnej pracy, w którą zaangażowanych było kilkanaście wydziałów urzędu miasta i miejskich jednostek oraz sami projektodawcy - mówi Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji, koordynującego działania związane z budżetem partycypacyjnym.  - W tym roku po raz pierwszy tak mocno włączamy mieszkańców w proces weryfikacji wniosków, m.in. poprzez bardzo szybką publikację ich treści w Internecie i możliwość składania uwag, opinii oraz odwołań od propozycji zespołu. Wg wstępnych propozycji zespołu na liście do głosowania znajduje się 113 projektów. Kolejne 4 zawierają propozycje, które są już zaplanowane do realizacji lub realizowane. Także 4 to wnioski wycofane przez ich autorów (niektóre z nich powielały się z innymi i w wyniku uzgodnień ich autorzy postanowili zrezygnować ze swojego, by nie tworzyć niepotrzebnej konkurencji). Natomiast 33 projekty znalazły się wstępnie na liście do odrzucenia. Jakie są dalsze działania? Do 28 maja 2018 r. można składać uwagi i odwołania dotyczące wstępnych propozycji zespołu weryfikującego. Można to zrobić: pisemnie, na adres:Urząd Miasta ToruniaWydział Komunikacji Społecznej i Informacjiul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruńlub pocztą elektroniczną, na adres: [email protected] Ostateczne listy będą opublikowane do 5 czerwca 2018 r.    ZAPOZNAJ SIĘ Z WSTĘPNYMI WYNIKAMI WERYFIKACJI WNIOSKÓWDO BUDZETU PARTYCYPACYJNEGO TORUNIA NA 2019 R.    Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie: 56 611 86 73.

Pełna treść wiadomości na: 236188 at torun.pl
torun.pl, Źródło artykułu: torun.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
toruński

Powiat toruński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, z siedzibą w Toruniu. Stolica powiatu nie wchodzi w jego skład. Toruń jest bowiem miastem na prawach powiatu. W skład powiatu utworzonego w 1999 roku wchodzą gminy: Chełmża (gmina miejska) Chełmża (gmina wiejska), Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka.

Powiat kusi turystów dużą liczbą zabytków m.in. gotycki kościół z XIV w. w Czernikowie, ruiny krzyżackiego zamku, dworki, pałace i kaplice. Do czynnego wypoczynku zachęcają liczne jeziora i lasy. Wędkowanie, grzybobranie, spacery i rowerowe eskapady to tylko niektóre z propozycji. Podziwiać można też lokalne grupy artystów ludowych, dbających o przetrwanie tradycji i regionalnej kultury.

Na ziemie powiatu toruńskiego dojedziemy autostradą A1, drogą krajową 15, 80 i 91, licznymi drogami wojewódzkimi m.in. 551, 552, 250, 572, 646 oraz transportem kolejowym.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola