Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Młyn Wiedzy

Data publikacji: 2017-02-21, Data modyfikacji: 2017-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Młyn Wiedzy

Pod koniec 2019 roku miasto wzbogaci się o nowy obiekt, w którym będzie można korzystać z atrakcyjnej oferty kulturalnej. Nie do poznania zmieni się Mokre Przedmieście. Wyremontowane zostaną kolejne budynki Młynów Toruńskich. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprosi do nich przede wszystkim młodzież.

Z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego płyną dobre wieści w sprawie dofinansowania projektu, złożonego przez miasto w październiku 2016 r. Przedsięwzięcie o nazwie „Centra Innowacyjnej Edukacji (tzw. Minikoperniki)”, podprojekt „Adaptacja budynków zlokalizowanych przy ul. W. Łokietka w Toruniu na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, instytucji kultury prowadzącej innowacyjną edukację w regionie kujawsko-pomorskim”, zostanie wsparte środkami europejskimi.

Projekty zostaną finansowo wsparte w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Koszty inwestycji oszacowano na kwotę niemal 18 mln zł. Miasto wystąpiło o dofinansowanie w wysokości ponad 12,4 mln zł.

Projekt zakłada przeprowadzenie gruntownego remontu dwóch budynków, które w przeszłości pełniły funkcję administracyjno-mieszkalną. Po zakończeniu robót budowlanych wprowadzą się do nich Młyny Wiedzy, które zajmą się wyposażaniem nowych przestrzeni na potrzeby działalności kulturalnej. Powstanie m.in. interaktywna wystawa stała, dedykowana w szczególności ludziom młodym. 

Jej celem będzie ułatwienie osobie dojrzewającej zrozumienie otaczającego świata, ale przede wszystkim siebie – w okresie burzliwych zmian zachodzących w ciele i umyśle, zidentyfikowanie swoich potrzeb, a także rozpoznanie własnych zainteresowań i pasji. 

Utworzone zostaną sale modułowe, z możliwością czasowej modyfikacji na powierzchnie warsztatowe, pokazowe, szkoleniowe czy konferencyjne. W odnowionych obiektach znajdzie się również miejsce pod dodatkową infrastrukturę w postaci czytelni książek i czasopism popularnonaukowych. 

Goście Centrum będą mogli nie tylko zwiedzać ekspozycję czy wziąć udział w warsztatach kulturalno-edukacyjnych, ale również uczestniczyć w spotkaniach, dyskusjach, pokazach oraz innych wydarzeniach kulturalnych, organizowanych także w godzinach wieczornych.

Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy o dofinansowanie. Niebawem miasto ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy adaptacji.

redakcja , Źródło artykułu: samorzad.pap.pl jednostki samorządu terytorialnego
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
toruński

Powiat toruński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, z siedzibą w Toruniu. Stolica powiatu nie wchodzi w jego skład. Toruń jest bowiem miastem na prawach powiatu. W skład powiatu utworzonego w 1999 roku wchodzą gminy: Chełmża (gmina miejska) Chełmża (gmina wiejska), Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka.

Powiat kusi turystów dużą liczbą zabytków m.in. gotycki kościół z XIV w. w Czernikowie, ruiny krzyżackiego zamku, dworki, pałace i kaplice. Do czynnego wypoczynku zachęcają liczne jeziora i lasy. Wędkowanie, grzybobranie, spacery i rowerowe eskapady to tylko niektóre z propozycji. Podziwiać można też lokalne grupy artystów ludowych, dbających o przetrwanie tradycji i regionalnej kultury.

Na ziemie powiatu toruńskiego dojedziemy autostradą A1, drogą krajową 15, 80 i 91, licznymi drogami wojewódzkimi m.in. 551, 552, 250, 572, 646 oraz transportem kolejowym.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola