Belka
Piątek, 31 Maja 2024   imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Toruń: Poszukiwany zastępca skarbnika

Data publikacji: 2021-09-03, Data modyfikacji: 2021-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Toruń: Poszukiwany zastępca skarbnika

Urząd Miasta Torunia ogłasza nabór na stanowisko zastępcy skarbnika miejskiego. Kandydatka bądź kandydat na to stanowisko musi posiadać wykształcenie wyższe I lub II stopnia z dziedziny nauk ekonomicznych bądź wyższe oraz studia podyplomowe z dziedziny nauk ekonomicznych i posiadanie co najmniej 3-letniej praktyki w księgowości.

 

Staż pracy:

-    niezbędny: co najmniej 5 letni staż pracy (do stażu pracy może być zaliczony okres działalności gospodarczej, o charakterze zgodnym z wymaganiami na przedmiotowym stanowisku, która wykonywana była co najmniej przez 3 lata).
-    dodatkowe (nieobligatoryjne): staż pracy w jednostkach sektora finansów publicznych lub bankowości lub spółkach prawa handlowego.

Niezbędna wiedza specjalistyczna i umiejętności:

-    bardzo dobra znajomość przepisów i zagadnień w zakresie niezbędnym dla wykonywania zadań na ww. stanowisku (w szczególności ustawy o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości oraz Kodeksu spółek handlowych).

Niezbędne predyspozycje osobowościowe:

-    umiejętność analitycznego podejścia do problemów, komunikatywność, umiejętność kierowania i pracy w zespole, skrupulatność, zaangażowanie, umiejętność podejmowania decyzji,
-    dyspozycyjność, kreatywność, inicjatywa i dynamika w działaniu, wysoka kultura osobista,
-    umiejętności koncyliacyjne.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
Współpraca ze Skarbnikiem Miasta i zastępowanie go podczas nieobecności, w szczególności w zakresie:

-    nadzoru nad prowadzeniem rachunkowości gminnych jednostek organizacyjnych i wykonywaniem dyspozycji środkami pieniężnymi,
-    dokonywania wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym oraz kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych (kontrasygnata),
-    monitorowania sytuacji finansowej miasta, w tym na skutek zmian w otoczeniu prawnym i przygotowywania propozycji aktualizacji budżetu i wieloletnich prognoz finansowych miasta,
-    nadzoru nad spółkami prawa handlowego z udziałem Gminy Miasta Toruń,
-    wdrażania zasad controllingu kosztów w gminnych jednostkach organizacyjnych i spółkach prawa handlowego z udziałem Gminy Miasta Toruń,
-    przygotowywania propozycji, analiz lub opinii dotyczących podejmowania przez Gminę Miasta Toruń nowych przedsięwzięć i zmian organizacyjnych,
-    realizacji innych zadań przypisanych do kompetencji i obowiązków Skarbnika Miasta w Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Miasta Torunia.

Termin składania ofert: do dnia 13 września 2021 r. w godzinach pracy urzędu.
Zgłoszenia należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem: „Oferta pracy nr 5/2021” w Biurze Kadr i Płac Urzędu  Miasta Torunia, ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń bądź przesłać przesyłką pocztową lub kurierską pod powyższy adres. Za datę złożenia oferty uważa się datę wpływu przesyłki do tut. Urzędu.

O spełnianiu wymogów formalnych i zakwalifikowaniu się do dalszego etapu postępowania kandydaci będą informowani telefonicznie lub drogą elektroniczną na podany adres e-mail.

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Torunia
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
toruński

Powiat toruński - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, z siedzibą w Toruniu. Stolica powiatu nie wchodzi w jego skład. Toruń jest bowiem miastem na prawach powiatu. W skład powiatu utworzonego w 1999 roku wchodzą gminy: Chełmża (gmina miejska) Chełmża (gmina wiejska), Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka.

Powiat kusi turystów dużą liczbą zabytków m.in. gotycki kościół z XIV w. w Czernikowie, ruiny krzyżackiego zamku, dworki, pałace i kaplice. Do czynnego wypoczynku zachęcają liczne jeziora i lasy. Wędkowanie, grzybobranie, spacery i rowerowe eskapady to tylko niektóre z propozycji. Podziwiać można też lokalne grupy artystów ludowych, dbających o przetrwanie tradycji i regionalnej kultury.

Na ziemie powiatu toruńskiego dojedziemy autostradą A1, drogą krajową 15, 80 i 91, licznymi drogami wojewódzkimi m.in. 551, 552, 250, 572, 646 oraz transportem kolejowym.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola